0 0
Tereyağlı Vanilyalı Bisküvi

Sosyal ağında paylaş:

Ya da linki kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Tereyağlı Vanilyalı Bisküvi

  Açıklamalar

  Paylaş

  vanilla_wafers-1_abe92fc1985a912e37c3d5be793b4841

   

  Adını, içinde yoğun olarak hissedilen Vanilya’dan alan, bu tereyağlı şirin bisküviler (#VanillaWafers), tek başına da çok lezzetli olmalarının yanı sıra; Robottan geçirildiğinde, özellikle Cheesecake’lerde taban (“crust”) malzemesi olarak tercih ediliyor.

  Aynı zamanda, mutfaklarımıza fırtına hızıyla giren- geçen yazın en popüler ve en sevilen tatlılarından olan, Magnolia Bakery’nin ünlü “Magnolia Puding“i içinde kullanılan, orijinal bisküviler olarak da biliniyor.

  “Bisküvi”nin yakışacağını düşündüğünüz tüm tarifleriniz için hemen pişirip kullanabileceğiniz gibi, daha sonra kullanmak üzere rondodan geçirip, buzdolabında ağzı kapalı olarak uzun süre, bozulmadan muhafaza edebilirsiniz.

  Bu bisküvileri ne zamandır yapmak isteyip de, hangi tarifi deneyeceğine bir türlü karar veremeyen bana, seçmeme vesile olduğu; Kendisini Pinar’s Desserts adlı bloğundan da çok severek takip ettiğim, her zaman çok özenli ve muhteşem işler çıkaran Sevgili adaşım “Pınar”a bir de buradan teşekkür etmek isterim. Bu reçetenin orijinalini, bir Pınar’s Desserts klasiği olan “French Silk Pie“dan okuyabilirsiniz…

  Ev Yapımı Vanilya Özütü reçetesini “bu link üzerinden” okuyabilirsiniz 🙂

  344 kez ziyaret edildi. Bugünkü ziyaret sayısı: 1 visits today

  Pınar

  Doğma büyüme Ankara’lı. Evli, iki çocuk annesi ve çalışıyor. Evine, ailesine ve mutfağa düşkün, tipik bir Yengeç burcu. devamı...

  önceki
  Limon Kremalı Magnolia Puding
  sonraki
  Cevizli Patlıcan
  önceki
  Limon Kremalı Magnolia Puding
  sonraki
  Cevizli Patlıcan

  Yorum ekleyin